Vážení zákazníci,

v souvislosti s novým nařízením EU týkající se ochrany osobních údajů (GDPR) vás informujeme o následujícím:

Správcem vašich osobních údajů je společnost Oční Optika Václav Bartuška, Březanova 82/I, 37901 Třeboň, IČO: 11327545. Jako správce osobních údajů zodpovídá za to, aby vaše osobní údaje byly zpracovány v souladu s aktuální legislativou.

Vaše osobní údaje jsou zpracovávány v zákaznických kartách v rozsahu nezbytném pro individuální zhotovení optického korekčního zdravotnického prostředku (typicky brýlí).

Pokud Vám byly zhotoveny brýle na poukaz od lékaře, pak jsou i tyto poukazy uchovávány na základě zákona č. 268/2014 Sb., o zdravotnických prostředcích. Pokud jste byli vyšetření naším optometristou, pak také ve zdravotnické dokumentaci v plném souladu s platnými právními předpisy zejména v souladu se zákonem č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování (zákon o zdravotních službách) a jeho prováděcími předpisy.

Jejich zabezpečení a ochrana je zajištěna v souladu s těmito předpisy i v souladu s Obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679 o ochraně osobních údajů (tzv. GDPR).

Kromě možnosti přístupu k Vašim osobním údajům námi zpracovávaných, máte právo požadovat jejich opravu či omezení zpracování, pokud zjistíte, že jsou tyto údaje nesprávné, nepřesné, změnily se atd.

Poskytování Vašich osobních údajů je zákonným požadavkem a máte jako klient povinnost je poskytnout, stejně jako zdravotnický pracovník má právo je po Vás požadovat. Odpovědnou osobou, na kterou se můžete obracet, je Váš optik.